zagreb.
Foto: www.freedigitalphotos.net

Hlavním městem Chorvatska je Záhřeb, který se nachází v severozápadní části země, kousek od hranic se Slovinskem. Ve městě žije necelých 800 000 obyvatel. Záhřeb je sídlem chorvatské vlády a parlamentu, je zde také arcibiskupství, vysoké školy nebo národní divadlo. Administrativně je město rozděleno do 17 městských čtvrtí, jinak se Záhřeb skládá ze tří hlavních částí – Horního města, Dolního města a Nového Záhřebu.

Pro turisty je nejzajímavější částí Záhřebu Horní město – nachází se zde celá řada krásných historických památek, sídlo chorvatské vlády, městské muzeum, divadla, galerie atd. Součástí Horního města je také čtvrť Kaptol, kde najdeme gotickou katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Štěpána a také Arcibiskupský palác.

Zatímco Horní město je plné památek a má větší historický význam, Dolní město je centrem kulturního, společenského a obchodního života v Záhřebu. Tyto dvě části jsou mezi sebou spojeny lanovkou, díky níž se mohou návštěvníci dostat z jedné části města do druhé za necelou minutku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup