kuba-dovolena
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Máte -li rádi exotiku a chcete -li se na svoji další dovolenou podívat do některé z méně obvyklých destinací, jednou ze skvělých možností je Kuba. Tato země, která se proslavila svým kvalitním rumem a doutníky, nabízí ideální podmínky pro trávení dovolené u moře. Na Kubě mají po celý rok krásné počasí a i díky nádherné přírodě, zajímavým památkám a dalším lákadlům patří Kuba mezi oblíbené cíle návštěvníků z celého světa. Ve kterém ročním období je nejlepší se na Kubu vydat a které destinace v této zemi patří k těm nejoblíbenějším?

V kterém období je dovolená na Kubě nejlepší?

Asi nejlepší podmínky pro strávení dovolené jsou na Kubě v období mezi listopadem a březnem – v těchto měsících se jedná o tzv. suché období, kdy se vyskytuje jen minimum srážek. V této části roku tak na Kubu míří nejvíce turistů. Naopak pokud chcete na Kubu v době, kdy jsou tam největší horka, objednejte si zájezd mezi květnem až říjnem.

Oblíbené destinace na Kubě

Atraktivních destinací, kam se můžeme vydat na Vaši dovolenou, je na Kubě spousta. Patří mezi ně samozřejmě i její hlavní město Havana, v tomto článku jsme pro Vás vybrali tři další hlavní lokality, které jsou nejvíce oblíbené.

Varadero – velké kubánské letovisko, které se nachází na poloostrově Hicacos (z hlavního města Havany se sem dostanete přibližně za 2 hodiny). Většina turistů si jako svůj cíl na Kubě volí právě toto místo, které je ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou u moře a v krásném prostředí. Varadero nabízí cca 20 kilometrů nádherných a čistých pláží, spoustu hotelů, penzionů a také různá zábavní střediska.

Cayo Largo – luxusní destinace, určená těm nejnáročnějším klientům. Na Cayo Largo si přijdou na své i ti, co mají rádi nudismus, který je zde na mnoha plážích povolený. Navíc se jedná o místo, kam zatím moc turistů nelátá, takže je Cayo Largo ideální i pro ty, kteří chtějí mít klid a dávají přednost dovolené v klidném prostředí.

Cayo Coco – tento kubánský ostrov je součástí souostroví Královské Zahrady. I zde je spousta krásných pláží a luxusních hotelových resortů, můžete si také udělat výlet na okolní ostrovy. Cayo Coco je jinak vhodné zejména pro potápěče, kteří tu najdou ideální prostředí pro svůj koníček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup