Přichází léto a jako každý rok se k moři do Chorvatska vydá deseti tisíce Čechů. Jedná se zkrátka o zemi nám zaslíbenou. Máme pro vás tedy několik tipů na místa, která jste možná ještě neviděli. A pokud snad jedete k Jaderskému moři poprvé, máte z čeho vybírat! Samozřejmě nezapomeňte na výhodné cestovní pojištění.

Zadar

Město, ze kterého doslova dýchá historie. A nejen ta. Najdete zde jednu z nejkrásnější pláží v celém Chorvatsku, krásnou okolní přírodu a mnoho služeb i atrakcí pro turisty. Díky tomu dokonce vyhrálo soutěž o nejlepší Evropskou destinaci pro rok 2018. Přestihlo tak Paříž nebo třeba Londýn. Zkrátka to už něco znamená!

Velmi blízko od Zadaru najdete také parky Krka, Paklenica, Plitvická jezera nebo si můžete udělat výlet lodí na ostrovy Kornati.

Ostrov Pag

Na tomto ostrově se nachází nejenom nádherné pláže, ale také je centrem noční zábavy. Právě zde je vyhlášená pláž Zrče, jež se přezdívá „malá Ibiza“. To znamená velké plážové kluby, bazény, taneční party ale také sportovní zařízení. Každoročně zde probíhá ve městě Split vyhlášený festival Ultra Europe. Pag je tedy spíše pro ty, jež chtějí prožít více akční dovolenou.

Pula

Město Pula je kulturním centrem už od starověku. To se zde ještě v místním amfiteátru pořádaly brutální gladiátorské zápasy. Nyní již tato ikonická stavba slouží k četným festivalům a koncertům. Kultura tu ale žije i v jiných podobách. Probíhají zde divadelní slavnosti a dokonce také největší filmový festival v celém Chorvatsku.

Město celkově působí velmi příjemnou atmosférou. To samozřejmě láká mladé lidi, kteří se zde sjíždějí na velké festivaly elektronické hudby jako Seasplash, Dimensions nebo Outlook.

Omiš

Omišská riviéra je naprosto perfektní dovolenou pro všechny sportovce a nadšence do adrenalinu. Pohoří Dinara je skvělé místo pro turisty a horolezce, kaňon Cetiny pro milovníky raftu. Speciální atrakcí je zde až dvoukilometrový sjezd na ocelovém laně ve výšce 150 metrů. To vás jistě zvedne ze židle!

Pro více informací o pojištění na cestách přejděte na https://ergo.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup