recko-dovolena
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Řecko patří mezi nejčastější místa, kde trávíme naši letní dovolenou. Díky krásnému počasí, které zde panuje po většinu roku, nádherným plážím a historickým památkám si jej oblíbilo mnoho lidí nejen z Česka, ale i z celého světa. Která konkrétní místa v Řecku patří k těm nejoblíbenějším, kde lze strávit dovolenou nebo prázdniny? Představíme si největší řecké ostrovy, kam se pravidelně vydávají tisíce turistů z celého světa.

Rhodos

Řecký ostrov, který se nachází v Egejském moři patří mezi nejoblíbenější řecké destinace. Je zde krásné počasí a ideální podmínky pro letní dovolenou.

Kréta

Největší řecký ostrov, který leží mezi Krétským a Libyjským mořem. Přímo na Krétě jsou dvě velká mezinárodní letiště a kromě krásných pláží si na své přijdou i milovníci památek.

Lefkada

Další z řeckých ostrovů, který najdeme mezi ostrovy Kefalonie a Korfu. I na Lefkadě panuje příjemné středomořské podnebí a vybrat si tu můžeme z mnoha nádherných pláží.

Zakynthos

Ostrov ležící v západní části Řecka omývá Iónské moře. Vyhledávané jsou zde např. zálivy s průzračně modrou vodou. V minulosti trápily Zakynthos přírodní katastrofy, mimo jiné velké zemětřesení nebo požáry.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup