recko-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Řecko je u nás velmi oblíbenou prázdninovou destinací, kam každoročně na svoji letní dovolenou vyrážejí tisíce Čechů.  Do Řecka se můžeme dostat letecky, autobusem nebo autem. V minulosti jezdily do Řecka také přímé vlaky z ČR, ale před několika lety byly tyto spoje zrušeny. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých způsobů dopravy?

Letecká doprava do Řecka

Nejpohodlnějším a nejrychlejším způsobem, jak se do Řecka dostat, je letecky. Doba letu závisí na konkrétní destinaci – např. na Korfu se z pražského letiště dostaneme za pouhé dvě hodiny, do hlavního města Atén přibližně za 2 hodiny a 30 minut a na Rhodos trvá let necelé tři hodiny.

Autobusová doprava do Řecka

Další alternativou je možnost jet do Řecka autobusem. Autobusové zájezdy do Řecka nabízí celá řada českých cestovních kanceláří a cestovních agentur, výhodou je často nízká cena, naopak negativem je velmi dlouhá doba jízdy – v závislosti na cílové stanici strávíte v autobusu i více než 24 hodin.

Doprava do Řecka autem

Lepší variantou je cesta do Řecka autem, která je o něco rychlejší a hlavně mnohem pohodlnější než jízda v autobusu. Cesta do Řecka autem je ideální i v případech, kdy chcete poznat co nejvíce měst a památek této země. Zároveň můžete v průběhu vaší cesty poznat i ostatní státy na trase (Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Makedonie).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup