portugalsko-mesta
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Portugalsko je u turistů velmi oblíbené jako ideální místo na letní dovolenou nebo prázdniny strávené u moře. Vedle toho je to ale také země s bohatou historií a mnoha krásnými památkami. Která velká města (kromě hlavního města Lisabonu) patří v Portugalsku k těm nejvýznamnějším a vyplatí se je navštívit, pokud chceme poznat to nejhezčí z této země? Vybrali jsme pro Vás tři velká portugalská města, která rozhodně stojí za návštěvu.

Porto

Krásné moderní město, jenž leží blízko pobřeží Atlantského oceánu. Porto je druhým největším portugalským městem a patří také mezi nejoblíbenější místa turistů. Město se proslavilo mimo jiné díky Portskému vínu, které se v minulosti vozilo výhradně z této oblasti a získalo tak podle ní i svůj název. Žije zde cca čtvrt milionu obyvatel a milovníci historie tu mohou navštívit mnoho krásných památek. Stejně jako v Lisabonu je i v Portu velmi populární fotbal, ze tří klubů, které zde mají sídlo je nejvýznamnější FC Porto.

Braga

Třetí největší město Portugalska má oproti Portu spíše historický nádech a má velký význam pro katolíky. V Braze najdeme spoustu významných památek, z nichž většina je náboženského charakteru. Jsou tu také poutní místa, sídlo arcibiskupství a najdeme zde i dvě velké univerzity. I Braga má svůj velký fotbalový tým, ve městě působí úspěšný klub SC Braga.

Coimbra

Coimbra leží ve střední části Portugalska a žije zde cca 100 000 obyvatel. Je sídlem nejstarší portugalské univerzity, která byla založena už v roce 1290. Kromě univerzity je ve městě spousta nádherných historických památek (několik klášterů a kostelů, katedrály, národní muzeum atd.).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup