Vietnam je skutečně překrásná země, i když se o ní moc nehovoří. Není až tak dostupná, jako třeba Chorvatsko nebo Itálie a další věcí je fakt, že je určena spíše pro dobrodruhy. Dech beroucí scenérie vás chytí za srdce, je tu plno rýžových políček, malebné vesničky, horská údolí a pohoří.

Taktéž nádherné mořské zátoky a ostrůvky, včetně příjemného obyvatelstva a zajímavou historií vás nenechají v klidu. Zvláště vřelí jsou pak Vietnamci i na turisty, kteří cestují úplně sami. Pozvou vás třeba na čaj a polévku „pho“, což jistě uvítáte. Můžete si vyzkoušet i kouření z bambusového bongu. Co více si přát? Milujete-li cestování a navíc jste sami, užijete si to přímo dokonale, můžete zde zůstat klidně i pár měsíců a nikomu vadit nebudete, naopak..

Adrenalin pro motorkáře

Vietnam je výhodný i pro ty z vás, kteří se neradi na svých cestách, potkávají s masou turistů. Zvláště také pro lidi milující cestování na motorce. Projet si severní Vietnam jistě stojí za to, je tu plno okruhů a nebojte se, že by tu neměli vaše oblíbené pivo. Splníte si to, po čem toužíte, ať už se to týká přívětivosti místních obyvatel, dobrého jídla i pití, tak jízdu v kopcích.

Provincie Ha Giang je proslulá okruhem tzv. loopu

Ha Giang leží na hranici s Čínou a čeká vás okruh Ha Giang Loop, kde na vás číhá dobrodružství v podobě ježdění po vápencových kopcích a plošinách – nejznámější je Dong Van, nacházející se geoparku na seznamu UNESCO. Okruh činí kolem 400 kilometrů, což není mnoho, ale jelikož z hlavního tahu tzv. loopu vede i několik bočních cestiček, je lepší si na to vymezit několik dní, klidně týden.

Hadovité kroucení silnic si vychutnají právě motorkáři, je to pro ně nebeská dovolená. Když po jedné z těchto silnic vystoupáte až k průsmyku zvaném „Nebeská brána“, zaregistrujete plno špičatých hor. Bez povšimnutí vás určitě nenechá ani Tamsomské údolíčko plné rýže. Vápencovitým kupolím zde nazývají „Vílí ňadra“. Ani kaňon řeky Mien si nenechte ujít, je poklidné a k rozjímání ideální možností. Spatříte zde rybáře i ospalé buvoly rochnící se v bahně. Stín bambusového háje vám k tomu všemu poskytne útěchu od slunce a úlevu od sezení na motorce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup