Už vás nebaví jezdit každý rok na dovolenou k moři do Chorvatska či do Vysokých Tater? Aspoň jednou za život by si měl každý dopřát nějakou pořádnou exotickou dovolenou, aby poznal nějaký vzdálený kus světa. My se dnes vypravíme do jihovýchodní Asie, kde se rozkládá Vietnam. Pojďme se podívat na jeho krásy a naplánovat si nějakou hezkou cestu.

K moři

Jelikož cílová destinace se nachází v tropickém pásu, určitě čekejte velké horko. Kvůli vysoké vlhkosti se také lidé více potí a celkově je pocitová teplota o něco vyšší. Zkrátka ideální podmínky pro koupání u moře. Ovšem postupně. Jako prvním přistaneme v hlavním městě Hanoj. Neodjíždějte z něj hned, napřed si třímilionovou aglomeraci pořádně prohlédněte. Minimálně Chrám nefritové hory a Želví věž stojí za návštěvu. Až poté se vydejte k moři, přesněji ke slavné zátoce Ha Long. Ta se proslavila díky velkým vápencovým skalám vystupujícím z moře. Ty vytvořily úžasné obrazce a návštěvník si připadá jako na výstavě monumentálních soch.

Projížďka severním Vietnamem

Ve vlnách každý může zůstat, jak dlouho si bude přát. Byla by však škoda zůstat celou dovolenou naložen ve slané vodě a nepoznat více. Můžete se například vydat do městečka Lang Son, ve kterém se krásně stýká příroda s moderní architekturou. Poté se vypravte úplně na sever Vietnamu, k turisty neznámému městu Lung Cu. Po cestě uvidíte krásné kopce, lesy a také pověstné rýžové plantáže. Váš další itinerář cesty do Vietnamu záleží na tom, za jak dlouho vám letí letadlo zpět. Klidně se můžete vrátit zpátky do Hanoje nebo si trip prodloužit až k Sa Pa, kde mnozí ke svému překvapení najdou několik katolických kostelů. O této skvělé zemi by se dalo napsat ještě mnoho textu, vy si však pamatujte, že Vietnam je rozhodně země, kam stojí za to se minimálně jednou vypravit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup