recko-gastro
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Řecko je velmi zajímavou zemí i pro všechny gurmány, kteří zde mohou vyzkoušet spoustu zajímavých a lákavých jídel. Řecká gastronomie patří mezi ty velmi známé a oblíbené a tak při návštěvě této země určitě nezapomeňte i na místní restaurace nebo kavárny a ochutnejte některé místní lahůdky. Mezi pozitivní vlastnosti řecké kuchyně patří i to, že je velmi zdravá a obsahuje hodně zeleniny. Jaká řecká jídla a nápoje patří k těm nejtypičtějším pro tuto oblast?

Řecká jídla

Mezi nejznámější řecká jídla, která jsou velmi oblíbená i u nás, patří gyros. Pokud jej máte rádi, určitě si nenechte ujít jeho originální řeckou podobu. Další typická řecká jídla jsou musaka (lilek zapečený s mletým jehněčím) nebo souvlaki (kousky masa a zeleniny grilované na špejli). Mezi sladká jídla spjatá s Řeckem pak řadíme např. baklavu – velmi sladký dezert z filo těsta, plněného oříšky a slazeného medem či sirupem.

Řecké nápoje

Co se týká nápojů, tak velmi oblíbená je v Řecku retsina – přírodní víno s neobvyklou pryskyřicovou příchutí. Skvěle se hodí ke spoustě typických řeckých jídel. Dalším známým řeckým drinkem je ouzo – anýzová pálenka, jež má cca 40 % alkoholu a je považována za řecký národní nápoj. Mezi řecké alkoholické nápoje patří také Metaxa, která je hodně populární i u nás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup