turecko-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Když jedeme na dovolenou, jednou z věcí, které jsou hodně důležité a ovlivní náš celkový zážitek, je počasí. Jak je na tom s počasím Turecko, které leží na dvou kontinentech? Ve kterých oblastech této země jsou nejlepší podmínky pro naši dovolenou?

Turecko je specifické tím, že jeho území se skládá hned ze sedmi klimatických oblastí, v nichž je trochu jiné podnebí. Celkově je počasí v Turecku velmi příjemné a zvláště léta jsou zde horká a ideální pro strávení dovolené.

Počasí na Turecké a Egejské riviéře

V těchto oblastech je počasí mimořádně příznivé, zimy jsou zde jen mírné, naopak během léta jsou teploty mimořádně vysoké a v nejteplejších dnech dosahují až 45 stupňů Celsia.

Počasí v okolí Istanbulu

Istanbul a jeho okolí patří do oblasti s poměrně vysokou vlhkostí a teploty se zde pohybují od -16 stupňů během zimy až po 40 stupňů v letních měsících. Díky příznivým podmínkám se v této části Turecka hodně pěstuje ovoce a další plodiny.

Počasí v tureckém vnitrozemí

Vnitrozemí Turecka je poměrně suché a srážky jsou tu spíše ojedinělé. Rozpětí teplot je poměrně široké, od -25 stupňů v zimě až po 40 stupňů v létě.

Počasí na pobřeží Černého moře

V této části Turecka jsou teploty v zimě max. do -8 stupňů a v létě dosahují až čtyřicítky. I přes vysoké teploty ale oblast není příliš vhodná na dovolenou, protože zde velmi často prší a to nejen v zimě, ale i během letních prázdnin.

Počasí na východě Turecka

Východní část Turecka už je poměrně chladná a v zimě zde teploty klesají až na -45 stupňů. V létě sice maxima stoupají až ke 38 stupňům, ale v průměru patří východ země spíše ke chladnějším místům. Jedná se spíše o chudou oblast, která není u turistů moc vyhledávaná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup