nizozemsko-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Máte v plánu vydat se na cestu do Nizozemska, ale nejste ještě rozhodnutí, jaký dopravní prostředek prostředek pro Vaši cestu zvolíte? Na následujících řádcích jsme pro Vás stručně popsali jednotlivé možnosti dopravy a jejich výhody.

Doprava do Nizozemska autem

Autem se do Nizozemska dostanete přes Německo a cesta Vám zabere kolem osmi hodin. Velkým plusem této cesty je to, že pro jízdu přes Německo a Holandsko nebudete potřebovat další dálniční známku a stačí Vám tak jen ta česká. Pro ty, co nemají vlastní auto je zajímavou alternativou dopravy tzv. spolujízda, která je mnohem bezpečnější než klasický autostop.

Doprava do Nizozemska autobusem

Pokud Vám nevadí delší doba strávená v autobusu, můžete se do Nizozemska vydat i tímto dopravním prostředkem. Z Česka jezdí této země několik pravidelných spojů, celkem pohodlně se tam můžete dostat luxusními autobusy společnosti Student Agency (jezdí přes Německo a v Holandsku zastavují kromě Amsterdamu i v Eindhovenu, Rotterdamu nebo Utrechtu), další možností jsou autobusové linky Eurolines. Pokud jde o dobu jízdy, tak např. trasa Praha – Amsterdam autobusem Student Agency trvá něco málo přes 16 hodin.

Doprava do Nizozemska letadlem

Jednoznačně nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem, jak se do Nizozemska dostat, je cesta letadlem. Do Holandska létá z pražského letiště několik leteckých společností, např. do Amsterdamu se dostanete za hodinu a půl, do Rotterdamu za hodinu a 40 minut. Cena letenky pak závisí na tom, jestli poletíte s klasickou nebo nízkonákladovou společností, u kterých jsou ceny nižší.

Doprava do Nizozemska vlakem

Pokud rádi cestujete vlakem, můžete pro Vaši cestu do Holandska použít i tento dopravní prostředek, budete ale muset přestupovat. Přímé vlakové spojení mezi Českou republikou a Nizozemskem momentálně není, takže Vás čeká přestup v Německu. Využít můžete např. vlak jedoucí z Prahy do Kolína nad Rýnem, kde přestoupíte na další spoj, jenž Vás odveze rovnou do Amsterdamu. Doprava vlakem z Prahy do Amsterdamu tak trvá přibližně 15 hodin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup