thajsko-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Jestli můžeme Thajsku něco opravdu závidět, pak je to jejich počasí. V Thajsku panují po celý rok vysoké teploty a ať sem přijedete v kterémkoliv ročním období, vždy Vás čeká krásné a teplé počasí. Thajsko spadá do tropického podnebného pásu a tak je zde stále příjemně a i v chladnějším období se teploty pohybují okolo 30 stupňů Celsia. Vysoká je zde i vlhkost vzduchu, ale srážky nejsou moc časté – nejvíce prší v září a říjnu. Ideální doba pro návštěvu této země je od listopadu do února – v tomto období nejsou teploty tak vysoké, ale i tak dosahují téměř 30 stupňů a navíc v těchto měsících prší jen minimálně.

Teploty v Thajsku

Velkou předností Thajska je to, že teploty jsou zde vysoké po celý rok. Nejteplejšími měsíci v roce jsou duben a květen, kdy nejvyšší denní teploty běžně dosahují až 40 stupňů Celsia, jinak je ale průměr po celý rok nad 30 stupňů a to včetně období, kdy je u nás zima. Pokud chcete v Thajsku strávit dovolenou, doporučujeme tuto zemi navštívit mezi listopadem a dubnem, kdy je sice teplo, ale teploty ještě nejsou tak tropické.

Dešťové srážky v Thajsku

Tzv. období dešťů je v Thajsku vždy od června od září. V těchto měsících zde prší mnohem více než ve zbývající části roku, na druhou stranu déšť je obvykle jen krátký a často jde pouze o menší přeháňku (většinou navíc prší jen v noci). Celkově je ale Thajsko na srážky poměrně chudé a jejich roční úhrn není příliš vysoký. Konkrétní množství srážek závisí také na regionu – nejméně prší v severovýchodní části této země.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup