jordansko-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Vzhledem k tomu, že Jordánsko se nachází v oblasti Blízkého východu a leží až na asijském kontinentu, jedinou rozumnou možností, jak se do této země dostat, je formou letecké přepravy. Jak dlouho trvá let do Jordánska, kolik stojí zpáteční letenka a jak je na tom Jordánsko, pokud jde o dopravu v rámci země?

Letenky do Jordánska

Letět do Jordánska můžete z pražského letiště v Ruzyni do hlavního města Ammánu. Vybrat si lze z různých leteckých společností, např. Royal Jordanian, Lufthansa nebo Turkish airlines. Samotná délka bývá různá podle toho, s jakou společností a přes které město letíte – nejkratší doba letu i s mezipřistáním je necelých 6 hodin. Ceny zpátečních letenek pro jednu osobu začínají kolem 10 000 Kč.

Doprava v rámci Jordánska

Městská i meziměstská doprava je v Jordánsku úplně jiná než u nás – např. nemají až na výjimky prakticky žádnou železniční síť. Naopak autobusová doprava je na poměrně dobré úrovni, vyplatí se např. využít autobusových linek Airport Express, které Vás dopraví z letiště v Ammánu až do centra tohoto města. Poměrně levné jsou zde taxíky – podobně jako v jiných zemích, i tady mají svoji typickou žlutou barvu a kromě jejich klasické podoby se můžete setkat i s tzv. hromadnými taxi.

Pokud máte mezinárodní řidičský průkaz, můžete si v Jordánsku půjčit auto a cestovat tak pohodlněji, je ale třeba dát si pozor na dopravní předpisy a silniční pravidla, která tu jsou výrazně odlišná od těch českých.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup