irsko-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Jak je na tom Irsko s počasím a podnebím? Počasí v této zemi je ovlivněno mírným oceánským podnebím a také působením Golfského proudu. Díky tomu jsou tu ve srovnání s počasím v Česku mírnější zimy, na druhou stranu jsou v Irsku o něco chladnější léta. Počasí je zde hodně proměnlivé a poměrně často prší, konkrétní podmínky ale hodně závisejí na tom, ve které části Irska se nacházíte – více prší na západním pobřeží země, směrem na východ pak úhrn srážek postupně klesá. Nejvíce ale prší v období mezi srpnem a lednem.

Počasí v Irsku na jaře

Jarní počasí v Irsku je docela příjemné a to nejen pokud jde o teploty, ale i díky tomu, že v tomto období nejsou tak časté deště. Květen a červen jsou navíc v Irsku nejvíce slunečné měsíce (v průměru kolem šesti hodin slunečního svitu za den).

Počasí v Irsku v létě

I v Irsku jsou nejteplejšími měsíci roku červenec a srpen. Počasí zde ale není tak horké jako u nás a průměrné denní teploty v létě se pohybují jen okolo 15 stupňů. Vzhledem k tomu, že zde často fouká silný vítr, je počasí hodně proměnlivé a může se kdykoliv velmi rychle změnit.

Počasí v Irsku na podzim

Na podzim jsou průměrné teploty ještě celkem příjemné, na druhou stranu v tomto období tu nejvíce prší. Nejdeštivějším měsícem roku je v Irsku říjen, hned po něm pak listopad a prosinec. Pokud se tedy do Irska vydáte v tomto období, musíte počítat s horším počasím a podle toho se vybavit kvalitním oblečením, pláštěnkou atd.

Počasí v Irsku v zimě

Stejně jako u nás, tak i v Irsku jsou nejchladnějšími měsíci roku leden a únor. Zima tu ale není tak velká jako v Česku, průměrné denní teploty se pohybují okolo čtyř až sedmi stupňů Celsia a jen málokdy mrzne. Sněží zde jen výjimečně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup