irsko-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Vzhledem k poloze Irska je doprava do této země finančně náročnější a oproti jiným evropským státům je výhodnější cesta letadlem. Kromě této varianty dále můžete zkombinovat cestu autobusem a letadlem a poslední alternativou je cesta autem a trajektem, která ale v případě Irska není zrovna nejvhodnějším řešením.

Doprava do Irska letecky

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se do Irska dostat, je koupit si přímou letenku. Tu si můžete koupit buď z Prahy nebo z Bratislavy, podle toho, kam to máte blíž. Můžete letět také s nízkonákladovými společnostmi, které mají ceny nižší, ale v takovém případě Vás čeká jeden přestup ve Velké Británii.

Doprava do Irska autobusem + letecky

Druhou možností, která může vyjít levněji, je kombinace cesty autobusem a následně letadlem. V tomto případě si koupíte autobusovou jízdenku např. do Londýna, ze kterého se pak letecky přímou linkou dostanete do Irska. Výhodou tohoto spojení je nižší cena, navíc do Londýna můžete cestovat např. autobusy společnosti Student Agency, které jsou docela pohodlné. Nevýhodou je samozřejmě podstatně delší doba cesty, než kdybyste ji absolvovali výhradně letecky.

Doprava do Irska autem + trajektem

Poslední variantou dopravy do Irska je cesta autem (buď do Velké Británie nebo do Francie) a následně pak trajektem, jenž Vás dopraví přímo do Irska. Trajekt ale samozřejmě můžete využít i bez auta, takže možností je i cesta letecky či autobusem a pak trajektem. Pokud byste ale chtěli do Irska vlastním autem, musíte počítat s tím, že v této zemi se jezdí po levé straně silnice, takže s našimi auty takové cestování není úplně ideální.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup