jordansko-amman
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Hlavní město Jordánska je Ammán, který leží v severozápadní části této země. Žijí zde více než 4 miliony lidí a město má rozlohu 700 km². Díky tomu, že zde žije většina obyvatel Jordánska, je Ammán hlavním centrem jak ekonomického, tak i kulturního a sociálního života v zemi.

Památky v Ammánu

Většina pamětihodností, které se v hlavním městě Jordánska najdeme, pochází z období antického Říma – např. ruiny římského cirkusu nebo rozvaliny citadel. V historickém centru města stojí za návštěvu např. Jordánské muzeum lidových tradic nebo Muzeum folkloru. Výstavy a zajímavé akce se konají také v Královském kulturním centru a navštívit můžete také některé mešity – těch je v Jordánsku velké množství, protože se jedná o muslimskou zemi.

Dějiny města Ammán

Jordánské hlavní město Ammán má velmi bohatou a dlouhou historii – založeno bylo před několika tisíci lety a zmínky o něm najdeme dokonce i v Bibli. V antickém období, kdy byl Ammán významným obchodním centrem, se mu říkalo Filadelfia. V historii byl Ammán součástí arabského chalífátu nebo Osmanské říše, hlavním městem Jordánska se stal v roce 1948, hned dva roky poté, co tato země získala nezávislost.

Počasí v hlavním městě Jordánska

Jordánsku panuje subtropické suché klima a počasí v jeho hlavním městě je tak velmi příjemné a teplejší než u nás. Velmi horká jsou zde léta, naopak zimy je tu spíše mírné – např. v lednu je průměrná teplota 10 °C. Léto je také velmi suché – např. v červenci v Ammánu neprší prakticky vůbec a celkový roční úhrn srážek je poměrně nízký.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup