nizozemsko-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Památek, muzeí a dalších turisticky atraktivních míst je v Holandsku opravdu hodně. Vybrali jsme pro Vás alespoň několik tipů na ty nejzajímavější památky, které se nacházejí v největších nizozemských městech.

Rijksmuseum

Rijksmuseum znamená v překladu do češtiny Říšské muzeum a tato významná památka se nachází v hlavním městě Holandska Amsterdamu. Muzeum stojí na náměstí Museumplein a je to největší a nejnavštěvovanější muzeum v celém Nizozemsku. Každoročně jej navštíví až milion lidí, kteří si zde mohou prohlédnout především velkou kolekci obrazů, ale i dalších uměleckých děl.

Van Gogh Museum

V Amsterdamu můžete navštívit také muzeum Vincenta Van Gogha, který patří mezi nejslavnější malíře v dějinách. I tato budova se nachází na náměstí Museumplein a postavena byla roku 1973. Prohlédnout si v ní můžete nejen obrazy tohoto slavného holandského malíře, ale vystaveny jsou tu i díla dalších malířů, jako je např. Monet, Corot, Daumier a další.

Huis Ten Bosch

Jestliže se vydáte do Haagu, určitě se nezapomeňte podívat na palác Huis ten Bosch. Ten je jedním z několika sídel nizozemské královské rodiny a pochází ze 17. století. V minulosti v něm žila i česká královna Alžběta Stuartovna.

Binnenhof

K nejvýznamnějším památkám v Haagu patří také Binnenhof – komplex několika historických budov, který se nachází přímo v centru tohoto města. Binnenhof je hlavním centrem politického dění v Nizozemsku a svoje sídlo v něm mají holandská vláda a parlament.

Námořní muzeum

Pokud navštívíte Rotterdam a zajímají vás lodě, nenechte si ujít velké Námořní muzeum, jenž najdete v centru tohoto města. Muzeum nabízí např. expozice o životě námořníků, o místním přístavu nebo o historii lodního spojení s USA. Nechybí ani atraktivní interaktivní expozice a podívat se můžete i na jediný dochovaný parní dopravník v Evropě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup