amsterdam
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Největším a zároveň i hlavním městem Nizozemska je Amsterdam. Má rozlohu 219 km² a bydlí v něm více než 800 000 lidí. Jedná se o město, ve kterém žijí obyvatelé 177 různých národností – v tomto ohledu Amsterdam překonává i taková významné metropole, jako je třeba New York.

Amsterdam leží na řece Amstel a patří k nejnavštěvovanějším evropským městům. Turisté zde mohou navštívit velké množství muzeí a památek, projet se na výletních lodích nebo si nakoupit zajímavé zboží v některém z místních coffeeshopů.

Památky a muzea v Amsterdamu

Pokud máte rádi muzea, v Amsterdamu si budete připadat jako v ráji. Toto holandské město nabízí obrovské množství různých muzeí a galerií, která jsou zaměřena na různé oblasti. Určitě byste neměli vynechat návštěvu náměstí Museumplein, na kterém jsou hned tři muzea ( Rijksmusem – největší muzeum umění v Nizozemsku, Van Goghovo muzeum a Stedelijk museum se sbírkou moderního umění) a budova opery. Z ostatních stojí za zmínku např. Dům Anny Frankové, Námořní muzeum nebo Rembrandtův dům.

K nejvýznamnějším památkám v Amsterdamu patří např. Královský palác, Nový kostel nebo Begijnhof. Typické jsou pro Amsterdam především četné kanály, jež jsou asi největší turistickou atrakcí a můžete se na nich projet na lodi (oblíbené jsou i noční plavby nebo plavby spojené s večeří).

Doprava v Amsterdamu

Městskou hromadnou dopravu tvoří v hlavním městě Holandska autobusy, tramvaje, městská železnice, metro, trajekty i lodní linky. Necelých 18 kilometrů od centra města se pak nachází velké mezinárodní letiště Schiphol, které je největším letištěm v Nizozemsku. Hlavní vlakové nádraží zde funguje už od roku 1889 a spojuje Amsterdam s ostatními velkými evropskými městy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup