belgie-dalnice
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Plánujete cestu do Belgie vlastním autem? Pokud ano, máme pro Vás krátký souhrn nejdůležitějších informací a rady, jež se týkají dálniční sítě v Belgii a dopravních předpisů. Na co je třeba si na belgických silnicích a dálnicích dávat pozor, jaké jsou rychlostní limity a v čem se liší dopravní předpisy od těch našich?

Maximální povolená rychlost v Belgii

Rychlostní limity na belgických dopravních komunikacích jsou následující – v obci můžete jet maximální rychlostí 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnicích je maximální povolená rychlost 120 km/h. Nižší limit je v blízkostech škol, kde je povoleno jet maximálně třicítkou a v obytných zónách max. 20 km/h.

Dopravní předpisy v Belgii

Belgie nepatří mezi země s nulovou tolerancí alkoholu a tak na rozdíl od Česka zde mohou za volant usednout i řidiči, kteří mají malé množství alkoholu v krvi. Hranice je zde stanovena na 0,5 promile a platí to jak pro začínající, tak i profesionální řidiče. Celoroční svícení u aut v Belgii povinné není, všichni cestující ale musí mít během jízdy zapnuté bezpečnostní pásy. Dálniční známku potřebovat nebudete, zpoplatněn je pouze průjezd tunelem Liefkenshoek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup