francie-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Při plánování naší cesty do Francie máme spoustu možností, jak tuto cestu uskutečnit. Kromě letecké přepravy můžeme využít i pravidelné autobusové linky, vydat se do Francie autem a přímé spojení s některými oblastmi této země je možné i vlakem. Na následujících řádcích si jednotlivé možnosti popíšeme podrobněji.

Letecká doprava do Francie

Ideálním způsobem, jak se dostat do Francie je samozřejmě cesta letadlem. Z České republiky do této země létá hned několik pravidelných linek a to včetně nízkonákladových leteckých společností, a tak se letenky do Francie dají sehnat i za velmi nízké ceny.

Autobusová doprava do Francie

Pravidelné spojení mezi Českem a Francií zajišťují také moderní autobusy. I v tomto případě si můžeme vybrat mezi více dopravci, mezi něž patří např. Student Agency nebo Eurolines. Autobusové linky jezdí nejen do Paříže, ale i do dalších velkých francouzských měst, výhodou jsou nižší ceny (zvláště pokud si jízdenku koupíme dostatečně brzy), nevýhodou je pak delší doba jízdy.

Doprava do Francie autem

Na dovolenou do Francie se samozřejmě můžeme dostat i autem, v tomto případě vede cesta přes Německo a např. trasa mezi Prahou a Paříží nám zabere cca 10 hodin. Musíme si ale dát pozor na trochu jiné dopravní předpisy.

Doprava do Francie vlakem

Poslední alternativou dopravy do Francie je cesta vlakem, kterým se můžeme dostat jako do hlavního města, tak do jiných oblastí země. Pokud chceme jet do Paříže, budeme ale muset cestovat s přestupem, protože přímé spojení mezi v současné době není – v tomto případě nás čeká přestup v některém z německých měst. Naopak do oblasti francouzské Riviéry se můžeme dostat i bez přestupu, pokud využijeme pravidelnou linku Moskva – Nice, která u nás zastavuje v Břeclavi a Bohumíně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup