francie-mesta
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Francie není jen Paříž, ale v této zemi je i spousta dalších krásných měst, která stojí za návštěvu. Představíme si blíže dalších šest velkých francouzských měst, která patří k těm nejkrásnějším.

Marseille

Druhé největší město ve Francii, které je zároveň nejstarším městem v této zemi a významným obchodním přístavem. Žije zde cca 850 000 obyvatel a na území města se nachází spousta krásných historických památek. Marseille je významným městem i ve světě sportu, sídlí tu přední fotbalový klub Olympique Marseille a každý rok v únoru se zde koná tenisový turnaj ATP. Marseille leží na jihu Francie a počasí zde ovlivňuje středomořské klima – jsou zde tedy horká a suchá léta a mírné a deštivé zimy.

Lyon

Moderní francouzské město, které leží ve střední části země na soutoku řek Saône a Rhôny. V Lyonu žije necelého půl milionu obyvatel a kromě moderních staveb a mrakodrapů jsou jeho součástí i historické památky. Ve městě je také spousta muzeí a dalších atraktivních turistických míst. Lyon je v rámci Francie velmi významným průmyslovým centrem a také důležitou dopravní křižovatkou. Dopravu ve městě zajišťují tramvaje, autobusy, trolejbusy a metro.

Toulouse

Město ležící v jihozápadní části Francie je čtvrtým největším v této zemi. Toulouse je významným centrem v oblasti leteckého průmyslu a mimo jiné se zde nachází sídlo společnosti Airbus. Město bylo založeno okolo roku 300 př.Kr. a tak se jeho území nachází velké množství historických památek. Kromě leteckého a kosmického průmyslu je Toulouse důležitým centrem i pro studenty, místní vysoká škola patří mezi nejstarší univerzity v celé Evropě. I v tomto francouzském městě nechybí metro, kromě něj zde dopravu zajišťují i autobusy a tramvaje.

Lille

Lille se nachází na úplném severu Francie, jen kousek od hranice s Belgií. I v tomto městě je mnoho krásných historických pamětihodností a Lille je také významným centrem pro studenty – na území tohoto města jsou tři velké univerzity. Dopravu ve městě tvoří metro, tramvaje a autobusy.

Bordeaux

Bordeaux je oblíbeným místem zejména u milovníků kvalitního vína, kterým je toto francouzské město proslulé. Leží v jihozápadní částí Francie a jeho starý přístav patří na seznam světového dědictví UNESCO. Město Bordeaux leží na řece Garonne a žije v něm necelých 240 tisíc obyvatel.

Strasbourg

Město ležící na samém východě Francie je známé především díky tomu, že je sídlem významných mezinárodních institucí jako je Evropský parlament, Evropský soud pro lidská práva nebo Rada Evropy. Strasbourg je součástí alsaského regionu a mezi jeho nejvýznamnější památky patří katedrála Notre-Dame.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup