thajsko-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Thajsko je díky ideálnímu podnebí a počasí oblíbené zejména u lidí, co chtějí trávit dovolenou u moře, nicméně tato země má co nabídnout i těm, kteří se zajímají o historické památky. Ty najdeme jak v hlavním městě Bangkoku, tak i v dalších oblastech Thajska. Pro ty, které neláká koupání v moři a dávají přednost spíše objevování památek a kultury, jsou určeny poznávací zájezdy do Thajska, jež má ve své nabídce i řada českých cestovních kanceláří. Které thajské památky patří k těm nejzajímavějším a co byste si při návštěvě této krásné asijské země určitě neměli nechat ujít?

Památky v Bangkoku

Na památky je hodně bohaté především hlavní město Thajska Bangkok. V metropoli Thajska tak můžete navštívit několik významných chrámů (např. chrám smaragdového Buddhy, chrám ležícího Buddhy atd.), spoustu muzeí (např. Národní muzeum, Muzeum královských člunů nebo Královské národní muzeum slonů) a různé památníky. Doporučujeme také návštěvu Čínské čtvrti, která je nejstarší částí Bangkoku a má svoje specifické kouzlo.

Památky v dalších částech Thajska

Zajímavé pamětihodnosti ale najdete i v dalších oblastech Thajska. Za zmínku stojí např. město Sukhotai, které je součástí seznamu světového dědictví UNESCO, stejně tak jako historické město Ayutthaya – obě města se nacházejí v oblasti středního Thajska. V této oblasti se nachází také velká přírodní rezervace Thungyai–Huai Kha Khaeng. Zajímavá je také severovýchodní část země, kde najdeme archeologickou lokalitu Ban Chiang.

Poznávací zájezdy do Thajska

Pokud dovolená u moře není nic pro Vás a chcete spíše poznat co nejvíce památek a jiných historických míst v Thajsku, můžete si vybrat z nabídky poznávacích zájezdů do této země. Tento typ pobytů má ve své nabídce hned několik českých cestovních kanceláří, mimo jiné např. ESO Travel, Firo Tour nebo CK Poznání.