anglie-sport
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Kromě fotbalu patří mezi nejoblíbenější sporty v Anglii také kriket, ragby nebo golf. Anglie je také každoročně dějištěm nejslavnějšího tenisového turnaje na světě Wimbledonu. Naopak lední hokej, který patří mezi hlavní sporty u nás, v Anglii moc oblíbený není (britská reprezentace patřila mezi světovou špičku jen v první půlce 20.století, dnes už ale hraje jen Divizi I).

Fotbal v Anglii

Mezi nejsledovanější soutěže na světě patří anglická fotbalová Premier League, která je považovaná za jednu z nejkvalitnějších fotbalových lig na světě. Anglické fotbalové kluby patří k těm nejlepším a týmy jako např. FC Chelsea nebo Manchester United zná snad každý fotbalový fanoušek. Fanoušci této soutěže mají kromě sledování přenosů v televizi také možnost podívat se na vybrané zápasy osobně – některé cestovní agentury nabízejí speciální zájezdy do Anglie za sportem, kde součástí pobytu je i vstupenka na fotbalový zápas. Vedle fotbalových si mohou na své přijít i tenisoví fanoušci a koupit si např. zájezd na tenisový Wimbledon.

Ostatní sporty v Anglii

Nejen v Anglii, ale i v ostatních zemích Spojeného království je jedním z nejpopulárnějších sportů kriket. Hodně oblíbené je zde i ragby a za zmínku stojí také golf, který se v roce 2016 vrátí na program letních olympijských her. Mezi specifické sporty, které jsou v Anglii oblíbené, patří také pólo (kolektivní sport, při kterém se jezdí na koních a cílem je dostat míček do protivníkovy branky) nebo snooker (speciální druh kulečníku).

Olympijské hry v Anglii

Anglie byla v minulosti také zemí, kde se konaly olympijské hry a to hned několikrát. Poprvé hostila Anglie olympiádu v roce 1908, podruhé roku 1948 a naposledy v roce 2012. Ve všech případech se jednalo o letní olympijské hry a většina klání se odehrávala v hlavním městě Anglie, v Londýně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup