pocasi-maroko
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Maroko patří mezi země, které mají prakticky po celý rok velmi pěkné počasí a i díky tomu jsou častým cílem turistů. Vzhledem ke svojí poloze se ale počasí v jednotlivých oblastech Maroka výrazněji liší – v severozápadní části země panuje subtropické podnebí, ve vnitrozemí jsou zase velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Na jihu Maroka, v blízkosti Saharské pouště, pak běžně nejvyšší teploty dosahují až padesáti stupňů Celsia.

Počasí v Maroku v létě

Léta v Maroku jsou ve znamení krásného a teplého počasí. Teploty v létě v některých oblastech dosahují až 40 stupňů Celsia a letní měsíce jsou navíc velmi suché a srážky jsou v tomto období jen minimální. Horká a suchá léta jsou v Maroku po celém území tohoto státu – větší rozdíly jsou ale ve zbytku roku, kde už se počasí v různých oblastech Maroka více liší.

Počasí v Maroku ve zbytku roku

Zatímco v létě v Maroku téměř neprší, v zimě už jsou srážky mnohem častější. Pokud jde o teploty, tak severozápadní oblasti mají zimy relativně mírné s průměrnými teplotami okolo příjemných 16 stupňů Celsia, naopak v jihovýchodní a jižní části Maroka jsou zimy podstatně chladnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup