dovolena-maroko
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Na svoji letní dovolenou většina Čechů odlétá nebo jezdí do evropských zemí, nicméně výjimkou nejsou ani některé destinace v Africe. Na tomto kontinentě je kromě Egypta velmi oblíbenou lokalitou také Maroko, které láká svým exotickým prostředím, nádhernými plážemi, zajímavou architekturou a samozřejmě i kvalitním ubytováním. Která konkrétní místa v Maroku patří k těm nejoblíbenějším, jež navštěvuje nejvíce turistů z celého světa?

Agadir

Přístavní město Agadir, ležící v jihozápadní části Maroka, je jedním ze dvou hlavních turistických středisek v této zemi. Agadir láká turisty zejména svými nádhernými plážemi a luxusními hotely, ale na své si zde přijdou i milovníci památek. Ti mohou navštívit např. městské muzeum Musée municipal s velkou sbírkou výrobků berberské kultury, pevnost Kasbah, jež byla postavena roku 1540 nebo velký park se zahradami Jardim de Olhao.

Marrákeš

Marrákeš je čtvrtým největším marockým městem a zároveň hlavním centrem turistického ruchu. Leží ve vnitrozemí Maroka a díky své bohaté historii je v něm mnoho krásných historických památek. Ty se nacházejí především ve starobylé medíně, kromě ní je v Marrákeši také moderní část s luxusními hotely, obchody atd. Mezi nejzajímavější místa, která turisté navštěvují, patří centrální náměstí Djemaa El Fna, velká mešita Koutoubia, saadské hrobky, palác Bahia nebo islámská vysoká škola Medersa Ben Youssef. Marrákeš zaujme i milovníky přírody – ve městě je hned několik velkých zahrad a parků s květinami z celého světa (viz foto).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup