egypt-dovolena
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Egypt je nádherným místem pro strávení naší dovolené a díky příznivému podnebí je vhodný pro dovolenou nejen v letních měsících, ale i během celého roku. Do Egypta můžeme vyrazit nejen za sluníčkem a za koupáním v moři, ale je to také země plná nádherných památek, které rozhodně stojí za naši pozornost. Které turistické destinace v Egyptě patří k těm nejoblíbenějším a jaké jsou jejich největší přednosti? Vybrali jsme pro vás pět oblíbených destinací, ve kterých každoročně tráví svoji dovolenou lidé z celého světa.

Hurghada

Hurghada je u českých turistů jednoznačně nejoblíbenější egyptská destinace. Jedná se o města a zároveň přístav, který leží na pobřeží Rudého moře. Je oblíbená nejen díky skvělým podmínkám ke koupání (krásné pláže a příznivé počasí) ale i díky kvalitním hotelům a dalším ubytovacím zařízením. Zájezdy do Hurghady tak každoročně nabízí spousta našich cestovních kanceláří.

Sharm El Sheikh

Egyptské město, které leží na úplném jihu Sinajského poloostrova je další vyhledávanou lokalitou mezi turisty. Kromě nádherných pláží a pěkného počasí pro strávení dovolené u moře je toto místo velmi oblíbené i u potápěčů, kteří zde najdou ideální podmínky pro svůj koníček.

Marsa Alam

Další oblíbená egyptská lokalita, jež je hodně navštěvovaná i díky tomu, že se v ní nachází mezinárodní letiště. Městečko Marsa Alam najdeme v jihovýchodní části Egypta na pobřeží Rudého moře a po celý rok zde panuje krásné a teplé počasí. Marsa Alam je také skvělým místem pro ty, kteří se věnují windsurfingu.

Taba

Taba je spíše klidnějším letoviskem a je tak vhodná hlavně pro ty, kteří si chtějí odpočinout. Turisté zde najdou čisté moře, krásné písčité pláže a kvalitní ubytování včetně luxusních hotelů pro nejnáročnější klientelu. Město Taba leží blízko hranice s Izraelem, na pobřeží Akabského zálivu.

Luxor

Pokud vás zajímají především památky, Luxor pro vás bude tím pravým místem v Egyptě. Město leží v oblasti Horního Egypta a je plné významných starověkých památek. Součástí města Luxor je i mezinárodní letiště.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup