egypt-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Někteří lidé se vydávají na dovolenou do Egypta kvůli koupání v moři, jiní zase dávají přednost historickým památkám. V každém případě, pokud jde o památky, tak je Egypt jednou z nejatraktivnějších zemí na světě. Významných historických památek je na území dnešního Egypta skutečně velké množství, tak jsme z nich vybrali alespoň několik nejzajímavějších, které byste si určitě neměli nechat ujít.

Údolí králů

Slavné egyptské místo, které se stalo pohřebištěm celé řady egyptských panovníků. Byla zde mimo jiné objevena Tutanchamonova hrobka a areál byl zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Nachází se pod horou al-Karn na západním břehu řeky Nil, kousek od města Luxor.

Chrám královny Hatšepsut

Zádušní chrám, jenž najdeme v archeologické lokalitě Dér el-Bahrí nedaleko Luxoru. Chrám byl objeven v roce 1891 a postupně došlo k jeho obnově. Roku 1997 byl cílem teroristického útoku a tak je v současné době velmi pečlivě hlídaný.

Cheopsova pyramida

Největší pyramida v Egyptě a jeden z hlavních symbolů starověké egyptské civilizace. Nachází se ve městě Gíza, které je třetím největším městem Egypta. Spolu s dalšími pyramidami patří mezi sedm divů světa. Kromě označení Cheopsova se někdy používají i názvy Chufuova nebo Velká pyramida.

Velká sfinga v Gíze

Kromě Cheopsovy pyramidy je součástí Gízské oblasti také mnoho dalších zajímavých památek. Jednou z nich je velká sfinga, která je největší z kamene vytesanou sochou, co byla kdy postavena. Socha má podobu lva s lidskou hlavou a měří 74 metrů na délku, 19 metrů na šířku a 21 metrů do výšky. Přímo pod ní jsou komplexy různých chodeb a chrámů.

Hora Sinaj

Slavná hora na Sinajském poloostrově, které se říká také Mojžíšova hora. Na jejím vrcholku se nachází malá kaplička a hora Sinaj je tak i významným poutním místem. V její blízkosti najdeme i klášter svaté Kateřiny, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup