maroko-mesta
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Maroko je skvělým místem na letní dovolenou u moře, ale jsou v něm také krásná města se zajímavými historickými památkami a dalšími turistickými lákadly. Kromě oblíbených turistických destinací Agadir a Marakéš, kterým dává přednost většina zahraničních turistů, stojí za návštěvu také dvě největší marocká města – Casablanca a hlavní město Rabat. Třetím největším městem v Maroku je pak Fés, ve kterém žije necelý milion obyvatel.

Rabat

Hlavním městem Maroka je Rabat, jenž leží na pobřeží Atlantského oceánu. Ve městě žije více než 1 700 000 obyvatel mezi jeho partnerská města patří mimo jiné i Atény nebo Káhira. Jako každé jiné hlavní město, tak i Rabat je sídlem nejvýznamnějších institucí země – najdeme zde sídlo marockého krále, marocké vlády nebo např. katolického biskupství ( i když katolíků je v Maroku jen minimum). Rabat je také důležitou dopravní křižovatkou země a kousek od něj se nachází mezinárodní letiště. Mezi nejatraktivnější památky patří např. velké archeologické muzeum, nedokončený minaret Hassanova věž, mauzoleum Mohameda V. nebo pevnost Kasbah des Oudaias.

Casablanca

Většinou platí, že hlavní město je v zemi i tím největším, v Maroku je tomu ale jinak. Největším městem této země je Casablanca, kde žijí více než 3 miliony obyvatel. Město leží v západní části Maroka u pobřeží Atlantského oceánu a je hlavním kulturním střediskem země. V Casablance jsou hned dvě mezinárodní letiště, to větší z nich je zároveň největším v celém Maroku. K nejzajímavějším místům v Casablance, jež stojí za zmínku, patří velká mešita Hassana II. (do které se vejde až 25 000 lidí), dále pak katedrála Sacré Coeur nebo nádherný park Parc de la Ligue Arabe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup