egypt-kahira
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Hlavním městem Egypta je Káhira. Žije v ní více než 8 milionů obyvatel a v aglomeraci s okolními městy tvoří oblast, kde žije cca 16 milionů lidí. To dělá z Káhiry nejlidnatější město v celé Africe. Káhira leží na severovýchodě Egypta u pravého břehu řeky Nil. Patří k nejoblíbenějším turistickým lokalitám a to zejména díky krásným památkám, kterých je tu velké množství. Součástí města je i několik velkých sportovních center a nejen děti zaujme velká zoologická zahrada. Velmi příznivé je tu také počasí. Káhira má po celém světě řadu partnerských měst, jedním z nich je i Praha.

Počasí v Káhiře

Díky tomu, že Káhira spadá do subtropického a tropického podnebného pásu, je v ní mimořádně teplé počasí. V letních měsících teploty běžně dosahují až 40 stupňů Celsia, naopak během zimy se nejnižší teploty pohybují jen těsně pod 10 stupni. Navíc jsou i zde i velmi ojedinělé srážky – během léta tu neprší téměř vůbec a silnější deště se vyskytují jen zřídka během zimy. Během března a dubna se pak v Káhiře mohou objevit tzv. chamsíny – zvláštní typ větrů, v nichž je obsažen písek z pouště.

Památky v Káhiře

Káhira je v současné době velkým a moderním městem, ale zároveň je také plná krásných historických památek. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto města, určitě si nenechte ujít např. Egyptské muzeum, bazar Chán al-Chalílí, mešitu Al-Azhar a Íbn-Tulúnovu mešitu nebo třeba káhirskou televizní a vyhlídkovou věž. Ve městě je také několik velkých univerzit a národní knihovna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup