nizozemsko-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Podnebí v Holandsku je převážně oceánské a je ovlivněno mimo jiné i Golfským proudem. Ve srovnání s počasím u nás jsou v Nizozemsku trochu chladnější léta a naopak mírnější zimy. Velmi časté jsou zde srážky, které se objevují během celého roku a často také vane docela silný vítr.

Počasí v Nizozemsku na jaře

Jarní počasí je v Holandsku docela příjemné a začíná dříve než u nás. Pokud se chystáte na návštěvu Nizozemska a máte rádi květiny, ideální dobou pro cestu bude duben a květen – v těchto měsících kvete spousta krásných květin, včetně tulipánů, kterými je tato země proslulá. V květnu už se nejvyšší teploty pohybují i kolem 20 stupňů Celsia.

Počasí v Nizozemsku v létě

Během letního období jsou v Nizozemsku nejvyšší teploty z celého roku, ale nejsou zde taková horka jako u nás. Nejvyšší teploty se většinou pohybují mezi 20 až 25 stupni, jen výjimečně dosahují tropických třicítek. Pokud ale neprší, teploty jsou dostatečně vysoké na koupání a nejvíce turistů jezdí do Holandska právě během letních prázdnin.

Počasí v Nizozemsku na podzim

Na podzim jsou v Holandsku častější srážky a to především v říjnu a listopadu. Často také fouká silný vítr, zvláště u pobřeží. Pokud jde o teploty, tak ty jsou na podzim podobné jako u nás.

Počasí v Nizozemsku v zimě

Zimy mívají v Nizozemsku spíše mírné a nejsou tak chladné jako v Česku. Jen výjimečně klesají teploty pod nulu a stejně tak tu jen málokdy sněží. Naopak srážky jsou poměrně časté, jejich největší úhrn z celého roku je v listopadu a v prosinci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup