Hlavní město Rakouska ležící na řece Dunaj určitě stojí za to, abyste ho navštívili. Je největším rakouským městem a velmi významným kulturním centrem země. Jeho historické centrum je dokonce již od roku 2001 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Proč se tedy vydat na výlet do Vídně?

Objevte Prátr

Pokud budete ve Vídni, určitě se zajeďte podívat do Prátru, nejstaršího zábavního parku na světě. Historie místa sahá až do roku 1799, kdy Josef II. tuto část města zasvětil rekreační aktivitě obyvatelů. Jistě si na první pohled všimnete velkého ruského kola z roku 1897, které se stalo také symbolem hlavního města. V parku se nachází na 250 atrakcí, které si užijí malí i velcí.

Bojíte se figurín?

Ve Vídni můžete navštívit Muzeum voskových figurín, které se nachází přímo v Prátru. Jedná se o pobočku legendárního londýnského muzea Madame Tussaud. Vyfotografovat se zde můžete s Johnnym Deppem, Angelinou Jolie či Amadeem.

Co při návštěvě nevynechat?

Při návštěvě Vídně si můžete užít také plavbu po Dunaji. Proveze vás zde parník a vy se můžete kochat nádherným výhledem na město z jeho paluby. Pro odvážlivce a dobrodruhy je ve Vídni přichystán tzv. Mořský dům, ve kterém se nachází žraločí laguna, ve které se můžete se žraloky dokonce potápět. Nejdete zde také faunu korálových útesů, středomořskou faunu i tropický prales. V tomto domě žijí želvy, hadi, ptáci i krokodýli. Naopak obdivovatelům historie Vídeň připravila Muzeum Sisi. Zde si můžete prohlédnout císařovniny šperky, šaty i portréty. Nezapomeňte si ve Vídni dopřát pravý vídeňský řízek, tzv. wienerschnitzel, jedná se o tenký řízek připravovaný většinou z telecího masa.

Do ZOO?

Ve Vídni můžete navštívit také nádhernou Zoologickou zahradu, která má velmi dlouhou historii a již třikrát získala ocenění nejlepší evropská ZOO. Byla založena již v roce 1752 manželem Marie Terezie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup