francie-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Pokud Vás zajímají historické památky, Francie je ideální zemí, kterou byste měli navštívit. Nejvíce atraktivních pamětihodností se nachází přímo v hlavním městě Paříži, ale spousta památek je i v dalších městech této země. Vybrali jsme několik nejzajímavějších míst, která byste si při vaší dovolené ve Francii rozhodně neměli nechat ujít.

Eiffelova věž

Slavná Eiffelova věž je jedním ze symbolů hlavního města Francie a se svojí výškou 324 metrů také jeho hlavní dominantou. Věž byla postavena v letech 1887 až 1889 a dnes je jednou z nejnavštěvovanějších památek na světě.

Katedrála Notre-Dame

Tato velká gotická katedrála je další významnou památkou v Paříži. Byla postavena v letech 1163 až 1945 a díky svým velkým rozměrům se do ní vejde až 9 000 lidí. Je známá i ze slavného románu Chrám Matky Boží v Paříži, který napsal francouzský spisovatel Victor Hugo.

Louvre

Dalším slavným místem, které byste při dovolené v Paříži určitě neměli vynechat, je proslulé muzeum Louvre. Bylo založeno v roce 1793 a patří mezi největší muzea na světě. Tvoří jej sedm samostatných oddělení, zaměřených na různá témata (např. egyptské starožitnosti, námořnictví nebo antická a orientální keramika). Mezi nejznámější exponáty patří např. slavný portrét Mona Lisa.

Zámek ve Versailles

Pokud máte rádi zámky, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu zámku ve městě Versailles u Paříže. Ten patří mezi nejkrásnější na světě a patří k němu také nádherné zámecké zahrady. Versailles má za sebou velmi zajímavou historii a v minulosti bylo královským sídlem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup