bulharsko-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Bulharsko je pro většinu lidí především skvělým místem pro dovolenou strávenou na pláži u moře. Tato země ale zaujme i milovníky historických památek – ty jsou v Bulharsku na mnoha místech, kromě hlavního města Sofie a druhého největšího města Plovdiv je na památky hodně bohaté např. město Nesebar. Celá řada památek je pak zapsaných i na seznamu světového dědictví UNESCO. Vybrali jsme pro vás tři významná historická místa, která rozhodně stojí za návštěvu.

Katedrála sv. Alexandra Něvského

Tuto velkou katedrálu nalezneme v hlavním městě Bulharska Sofii a jedná se o jeden z nejvýznamnějších pravoslavných chrámů na světě. Byla postavena v letech 1882 – 1912 a pojmenována podle patrona bulharské carské rodiny, Alexandra Něvského.

Thrácká hrobka

K nejvýznamnějším bulharským památkám patří také tato hrobka, postavená během helénistického období (přibližně ve 4. st.př.nl.). Thrácká hrobka se nachází ve městě Kazanlak a na jejích stěnách je mnoho zachovalých nástěnných maleb. I tato památka byla zařazena na seznam světového dědictví.

Skalní kostely

Další atraktivní památkou jsou kostely, kaple a kláštery, vybudované ve skalách. Pocházejí z období 12. až 14. století a najdeme je ve městě Ivanovo na severovýchodě Bulharska.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup