bulharsko-sofie
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Hlavním městem Bulharska je Sofie, která leží v západní části země, nedaleko od hranic se Srbskem. Ve městě žije více než 1 400 000 obyvatel a je to nejen politické a kulturní, ale i hlavní hospodářské centrum Bulharska. Velký význam má Sofie také v oblasti vzdělávání – součástí tohoto města je hned devět vysokých škol. Pokud jde o administrativní členění, tak Sofie se dělí do 24 městských obvodů. Sídlí zde mnoho velkých průmyslových závodů, včetně velkých světových firem. Mezi partnerská města Sofie patří mimo jiné i Praha. Z ní do tohoto města míří jak pravidelné letecké, tak i autobusové linky.

Památky v Sofii

Hlavní město Bulharska je jedním z nejstarších měst Evropy a tak je velmi atraktivní místem i pro milovníky historických památek. Mezi ty nejvýznamnější patří např. kostel sv. Jiří, katedrála sv. Alexandra Něvského, kostel sv. Sofie, archeologické muzeum nebo mešita Banja Baši. Kromě památek jsou v Sofii také krásné a velké parky.

Doprava v Sofii

Sofie patří mezi města s velmi rozvinutou městskou hromadnou dopravou. Jezdí zde tramvaje, autobusy, trolejbusy i metro, kromě nich je možné využít i taxíků. Součástí města je také osm železničních stanic, velké autobusové nádraží a mezinárodní letiště.

Sport v Sofii

Co se týká sportu, tak Sofie je sídlem hned čtyř předních fotbalových klubů – CSKA Sofia, Levski Sofia, Lokomotiv Sofia a Slavia Sofia. Olympiáda se zde sice nikdy nekonala, zato však Sofie hostila hned čtyři univerziády.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup