bulharsko-dovolena
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Bulharsko se po letech stává opět jednou z nejatraktivnějších zemí, kde trávíme naši letní dovolenou. Obliba této země stoupá nejen u nás, ale i turistů z ostatních evropských států. Obecně se dají hlavní bulharské destinace rozdělit do dvou hlavních skupin – přímořská letoviska v okolí města Varna a přímořská letoviska v okolí města Burgas. Které konkrétní lokality patří k těm nejoblíbenějším a jaká jsou jejich hlavní lákadla?

Primorsko

Městečko v jihovýchodní části Bulharska, které na malém poloostrově v blízkosti Burgasu. Primorsko je asi nejoblíbenějším cílem českých turistů, které zde lákají krásné pláže a čisté a teplé moře. Zájezdy sem pořádá např. cestovní kancelář Alexandria, která zde má dokonce i vlastní informační centrum.

Lozenec

Malé přímořské letovisko, vzdálené asi 70 km od města Burgas. Nabízí několik menších pláží s jemným pískem a kvalitní ubytování v hotelích nebo penzionech. Oblíbený je i u turistů cestujících autem, kteří mohou využít služeb místního kempu. Pro ty, co rádi sportují jsou tu skvělé podmínky pro provozování různých vodních sportů nebo např. půjčovna horských kol.

Zlaté Písky

Velmi známá a oblíbená destinace, která leží cca 25 km od města Varna. Zlaté Písky byly nesmírně populární už před revolucí a stále jsou pro mnoho lidí lákavým místem pro letní dovolenou. Jsou vhodné především pro ty, kteří chtějí svoje prázdniny nebo dovolenou strávit na pláži u moře, ale najde se zde i několik zajímavých historických památek. Svůj název dostaly podle zlatavého zbarvení písku na plážích.

Slunečné pobřeží

Nejoblíbenější bulharské letovisko,které najdeme 35 km na sever od města Burgas. Jedná se o rozsáhlou oblast, v níž funguje kolem 500 hotelů a více než stovka restaurací. Je ideálním místem na dovolenou pro rodiny s dětmi a pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou u moře. V blízkosti letoviska jsou i dva aquaparky.

Nesebar

Nesebar je skvělou volbou pro ty, kteří se zajímají o historii a poznávání památek. Jedná se o starobylé město, ležící na okraji Slunečného pobřeží. Kromě mnoha krásných památek, díky kterým je město zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO, je ale v Nesebaru i několik pláží, takže je tato destinace vhodná i pro klasický pobyt u moře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup