bulharsko-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Bulharsko patří mezi ty země, které pro nás nejsou až tak daleko a tak máme hned několik možností, jakou dopravu zvolit. Nejrychlejší a nejpohodlnější je samozřejmě cesta letadlem, ale pravidelné a přímé spojení s touto zemí zajišťují i autobusy. Pokud máte vlastní auto, tak je další variantou cesta do Bulharska autem a poslední možností je doprava vlakem, při které je ale nutno přestupovat. Jak dlouho trvají jednotlivé druhy cesty a jaké jsou jejich výhody?

Doprava do Bulharska letecky

Jestliže dáváme přednost pohodlí a nechceme na cestě do Bulharska strávit příliš dlouho času, je letecké spojení jednoznačnou volbou. Let do Bulharska trvá cca dvě hodiny a významná mezinárodní letiště jsou v této zemi tři – v Sofii a v letoviscích Burgas a Varna. Zatímco do hlavního města létají spíše pravidelné mezinárodní linky, do přímořských oblastí se jedná obvykle o charterové lety cestovních kanceláří.

Doprava do Bulharska autobusem

Cesta autobusem je alternativou např. pro ty, co se bojí létat. V případě Bulharska je důležití i skutečnost, že sem jezdí přímá linka z Prahy, takže není nutné nikde přestupovat. Nevýhodou je málo pohodlí a samozřejmě i dlouhá doba jízdy – z Prahy do Sofie trvá cesta autobusem přibližně 22 hodin.

Doprava do Bulharska autem

Další možností je jet do Bulharska autem. Cesta autem z Prahy až k bulharskému moři ale zabere asi 24 hodin a je potřeba počítat nejen s náklady na benzín, ale také s dálničními poplatky v jednotlivých zemích, kterými budete projíždět. Trasa z Česka do Bulharska vede přes Slovensko, Maďarsko a pak buď přes Srbsko nebo Rumunsko (rychlejší a bezpečnější je ale zvolit Srbsko).

Doprava do Bulharska vlakem

Poslední a nejméně využívanou variantou je cesta vlakem. Do Bulharska v současné době nejede žádný přímý vlakový spoj z ČR a tak je nutné cestovat s přestupem. Nejdříve se jede vlakem EuroCity z Prahy (případně Pardubic nebo Brna) až do Bělehradu, kde už přestoupíme na přímý vlak do Sofie. Celkově tato cesta trvá zhruba 26 hodin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup