bulharsko-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Abychom si naši dovolenou mohli opravdu naplno užít, tak je nezbytné i pěkné počasí. Bulharsko patří mezi země, které jsou vhodné jak na letní prázdniny u moře, tak i na zimní dovolenou na lyžích. V jakém podnebí se Bulharsko nachází, jaké zde panují teploty během celého roku a jak je na tom Bulharsko co se týká srážek? Podíváme se blíže na počasí ve třech hlavních oblastech této země – přímořská letoviska, západní část Bulharska a lyžařská střediska.

Počasí v přímořských letoviscích Bulharska

Nejkrásnější počasí panuje v oblastech na pobřeží Černého moře, které jsou oblíbené u turistů. V období letních prázdnin jsou zde průměrné teploty 27 stupňů Celsia a teplé je i moře a to především v srpnu. Naopak zimy jsou v této oblasti spíše mírné. Pokud jde o déšť, tak srážky se tu objevují rovnoměrně během celého roku.

Počasí v hlavním městě a v západní části Bulharska

V Sofii panuje kontinentální podnebí a počasí je tak velmi podobné tomu našemu. V létě je tu příjemně teplo s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů, naopak zimy jsou poměrně chladné s teplotami okolo nuly. Nejvíce srážek zde napadne během května a června.

Počasí v horských střediscích Bulharska

Bulharsko je známé spíše díky moři, ale mnoho lidí zde tráví i svoji zimní dovolenou. V lyžařských střediscích, která jsou především v oblastech pohoří Rila a Rodopy, je v zimě dostatek sněhu, který je tu obvykle od listopadu až do března. Na druhou stranu je zde i velmi příjemné léto s průměrnými teplotami okolo 21 stupňů Celsia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup