anglie-mesta
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Vedle Londýna, který je samozřejmě nejatraktivnějším místem Anglie, je ale v této zemi i spousta dalších krásných měst, která stojí za návštěvu. Jaká jsou největší města Anglie hned po Londýně?

Birmingham

Druhé největší anglické město, ve kterém žije více než jeden milion obyvatel. Birmingham je především významným obchodním a průmyslovým centrem Anglie a díky své poloze v centrální části země je toto město také významnou dopravní křižovatkou. Sídlí zde hned tři velké univerzity a jedním z partnerských měst Birminghamu je i Praha.

Liverpool

Liverpool, který leží na řece Mersey, je hlavním městem regionu Severozápadní Anglie. U nás je toto město populární zejména díky svým fotbalovým klubům, které hrají Premier League (FC Liverpool a FC Everton). Kromě toho je ale Liverpool především významným kulturním centrem. Žije zde více než 400 000 obyvatel a město je rodištěm slavné hudební skupiny The Beatles.

Leeds

Město Leeds se nachází v severní části Anglie a žije v něm přes 400 tisíc lidí. V rámci Anglie patří mezi významná finanční a ekonomická centra a oproti jiným městům je zde jen minimální nezaměstnanost. Velký význam zde mají sportovní kluby, kromě fotbalu je v Leedsu populární také kriket nebo ragby. Mezi jeho partnerská města patří i Brno, se kterým Leeds už mnoho let úzce spolupracuje.

Sheffield

V Sheffieldu, který najdeme na severu Anglie, žije více než půl milionu obyvatel. Jedná se o město, které je významné především v oblasti průmyslu – těží se zde ocel a tak bývá někdy označováno jako město oceli. Velký význam zde má i sport – zajímavostí je, že v Sheffieldu byl založen historicky první fotbalový klub na světě. Ve městě jsou také dvě univerzity a spousta nákupních center.

Bristol

Bristol leží v jihozápadní části Anglie a s cca 430 000 obyvateli se jedná o šesté největší město v Anglii. Důležitý je zde zejména letecký průmysl, díky svojí poloze u přístavu je pro Bristol významný i námořní obchod. Součástí města je i velké množství památek, takže Bristol je atraktivní destinací i pro ty, co se zajímají o historii.

Manchester

Když se řekne Manchester, většina lidí si představí především slavný fotbalový klub Manchester United. Toto město toho ale nabízí mnohem víc – velké množství historických památek, celá řada muzeí, divadel nebo galerií, zajímavá architektura atd. Ideálním místem je Manchester i pro milovníky nákupů, kteří zde mohou využít mnoho velkých nákupních center a značkových obchodů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup