dublin
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Největším a zároveň i hlavním městem Irska je Dublin, v němž žije více než půl milionu lidí. Dublin má rozlohu téměř 115 km2 a nachází se ve východní části Irska u pobřeží Irského moře. Městem protéká řeka Liffey, která ho dělí na dvě části – severní a jižní. Toto rozdělení není jen geografické, ale rozdíly mezi severním a jižním Dublinem jsou i v oblasti ekonomiky – severní část je spíše chudší, naopak jih města je mnohem bohatší. Počasí v Dublinu se výrazně liší od toho našeho – zimy jsou zde díky přímořskému podnebí mnohem mírnější, zato v létě je tu oproti ČR poměrně chladno, průměrné letní teploty jsou jen kolem 15 stupňů Celsia.

Památky v Dublinu

I hlavní město Irska je velmi bohaté na různé historické památky a jiná turisticky atraktivní místa. K těm nejvýznamnějším pamětihodnostem patří katedrála svatého Patrika, která byla postavena začátkem dvanáctého století. Pokud máte rádi muzea, určitě navštivte Národní muzeum, v němž je velké množství cenných exponátů z doby bronzové a železné nebo z období keltského Irska. Další slavnou budovou je Trinity College – nejstarší a nejvýznamnější irská univerzita, na níž studovala řada slavných spisovatelů. Jedním z hlavních symbolů irského hlavního města je pak most Ha´Penny Bridge, který spojuje severní a jižní část Dublinu.

Nákupy v Dublinu

Dublin je skvělým místem i pro nakupování. Ve městě je spousta obchodů a nákupních center, ve kterých se vyplatí nakoupit nejen suvenýry, ale i spoustu dalšího zboží, jenž u nás není běžně k dostání. Hlavní nákupní třídou Dublinu je Grafton Street, která je plná obchodů, restaurací, nákupních center atd. Nachází se přímo v centru města, takže ji poměrně snadno najdete. Další nákupní ulicí, kterou stojí za to navštívit je pak Henry Street (i tu najdete v centru). Ti, co mají rádi pivo, by pak určitě neměli vynechat návštěvu Guiness Storehouse, jenž patří mezi nejnavštěvovanější místa v Dublinu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup