tunisko-dovolena
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Tunisko sice leží až v Africe, přesto ale patří mezi tradiční a oblíbená místa, kde Češi tráví svoji letní dovolenou. Na tuniském pobřeží je mnoho krásných letovisek a panují zde ideální podmínky pro koupání v moři nebo relax na pláži. Které konkrétní destinace v Tunisu patří k těm nejoblíbenějším a čím jsou zajímavé? Vybrali jsme pro Vás pět nejpopulárnějších lokalit, které najdeme v nabídkách cestovních kanceláří a do kterých se pravidelně vydává nejvíce turistů z celého světa.

Djerba

Asi nejoblíbenější tuniská destinace. Ostrov Djerba se nachází ve Středozemním moři a je to největší ostrov v celé severní Africe. Skoro celý rok zde panuje krásné a teplé počasí a turisté tu oceňují velké množství písečných pláží a čisté moře. Djerba patří mezi nejvíce slunečná místa – během jednoho roku je na tomto ostrově až 320 slunečných dní. Nachází se zde také velké mezinárodní letiště a žije tu přibližně 120 tisíc lidí.

Mahdia

Krásné pobřežní město, které láká na nádherné písečné pláže, čisté moře a kouzelné staré město. Mahdia navíc nebývá turisty tolik vyhledávaná, takže je o něco klidnějším místem než jiné tuniské destinace. Patří mezi nejdůležitější tuniské přístavy.

Monastir

Pobřežní město, ležící ve střední části Tunisu. Monastir je velmi oblíbený u cestovatelů z celého světa a kromě pláží zaujme i milovníky historických památek. Patří mezi ně např. opevněný klášter Ribat nebo mauzoleum, kde je pochován první tuniský prezident (který se právě v Monastiru narodil). Blízko města je mezinárodní letiště.

Hammamet

Tuniské město, jenž leží na severovýchodním pobřeží této země, je dalším oblíbeným letoviskem. Má velmi výhodnou polohu a nachází se blízko dalším významných tuniských oblastí. V Hammametu je spousta moderních hotelů a jiných ubytovacích zařízení a zájezdy do tohoto letoviska najdeme v nabídce mnoha českých cestovních kanceláří.

Sousse

Přímořské letovisko Sousse je třetím největším městem Tuniska a je velmi oblíbené i díky mnoha krásným historickým památkám. Výhodou je i velmi teplé počasí, zvláště v červenci a srpnu zde průměrné teploty přesahují 30 stupňů Celsia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup