tunisko-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Tunisko je zemí na severu Afriky a tak nejlepší možností, jak se do něj dostat, je cesta letadlem. Další alternativou je cesta autem, kdy projedeme přes Rakousko a Itálii a na jižním pobřeží se nalodíme na některý z trajektů. Trajektem se pak dostaneme na přístav na severním pobřeží Tunisu. Cesta autem je však poměrně zdlouhavá a tak se určitě vyplatí zvolit leteckou dopravu. Jaká jsou tuniská letiště, jak dlouho trvá let z Česka a jak je na tom Tunisko, co se týká místní dopravy v rámci této země?

Letiště v Tunisku

Let z České republiky do Tunisu trvá přibližně tři hodiny. Na území Tuniska se nachází celkem šest mezinárodních letišť, na které létají mezinárodní linky, nicméně obvykle se využívají především letiště na ostrově Djerba, ve městě Monastir a u hlavního města Tunisu. Při nákupu našeho zájezdu u cestovní kanceláře bychom se určitě měli předem informovat, na kterém letišti bude náš spoj přistávat, protože u některých zájezdů dochází např. k tomu, že cílovou destinací je Monastir, ale letadlo přistává na letišti u města Tunis – turisty pak čeká ještě velmi dlouhá cesta autobusem, což není nic příjemného.

Doprava v rámci Tuniska

V Tunisku je velmi rozšířená především autobusová doprava, u které je pro nás docela neobvyklý způsob nastupování – většinou se nastupuje zadními dveřmi, u kterých sedí průvodčí, jenž vám prodá jízdenku. Kromě autobusů, které jsou zde poměrně levné, jezdí v Tunisku také vlaky.

Specifickým dopravním prostředkem je v Tunisku tzv. louage. Jedná se o něco mezi autobusem a taxíkem a tyto vozidla mají podobu malých mikrobusů. I jejich cena je dražší než u autobusů, ale levnější než u taxíků. Nejdražší jsou pak v Tunisku klasické taxíky, nicméně v porovnání s cenami u nás vyjdou pořád velmi levně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup