belgie-gastro
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Belgie patří mezi země, které rozhodně mají co nabídnout i gurmánům – pokud při cestování rádi zkoušíte nové speciality a národní pokrmy, v Belgii si určitě přijdete na své. Která belgická jídla a které nápoje patří v Belgii k těm nejproslulejším, co byste určitě měli vyzkoušet a v čem patří Belgie mezi světovou špičku?

Typická belgická jídla

Pokud milujete hranolky, určitě vyzkoušejte jejich belgickou verzi – v Belgii patří hranolky k nejoblíbenějším jídlům a jsou zde opravdu velmi kvalitní. Obvykle se servírují ve speciálních papírových kornoutech a můžete si k nim vybrat z několika druhů omáček. Typickou belgickou specialitou jsou také sladké vafle, které se podávají např. se šlehačkou, ovocem, čokoládou atd. Z hlavních jídel jsou v Belgii skvělé např. mušle, jež se tu dělají na mnoho různých způsobů, jinak se v místní kuchyni hodně objevují pokrmy z masa, ryb nebo mořských plodů.

Typické belgické nápoje

Výbornou kvalitu má belgické pivo, které je známé po celém světě. V Belgii se vyrábí obrovské množství různých druhů piva a tak při její návštěvě můžete vyzkoušet spoustu nových typů tohoto nápoje. Velmi častá jsou zde i piva s různými neobvyklými příchutěmi a za zkoušku určitě stojí trapistická piva, vyráběna v klášterech řádu trapistů. Přímo z Belgie pochází také známá značka Stella Artois, jež je oblíbená i u nás.

Belgické čokolády

Samostatnou kapitolou jsou v belgické gastronomii čokolády. Belgická čokoláda je považována za jednu z nejlepších na světě a oblíbené jsou především vynikající belgické pralinky. V Belgii má výroba čokolády silnou tradici a působí zde několik tisíc čokoládoven – mezi ty nejslavnější patří např. Leonidas, Gyulian, Godiva nebo Starbrook Airlines.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup