anglie-jidlo
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Při cestě po Anglii určitě stojí za to vyzkoušet některá typická jídla, která jsou v této zemi populární, nebo si nakoupit tradiční anglické potraviny, jež se u nás běžně nedají sehnat. Anglická kuchyně je velmi specifická a nabízí spoustu zajímavých jídel i nápojů, které potěší i opravdové gurmány.

Anglické snídaně

Jedním z nejtypičtějších jídel Velké Británie jsou jejich snídaně. Pravá anglická snídaně se skládá ze slaniny, vajíček, párků, rajčat, žampionů, fazolí a toustového chleba. K pití se obvykle podává čaj. S anglickou snídaní se už ale často můžeme setkat i u nás a ve své nabídce ji má mnoho kaváren a restaurací.

Anglická jídla

Specifických a tradičních anglických jídel je celá řada, mezi ty nejznámější patří např. oblíbené fish and chips, neboli smažená ryba s hranolkami. Pravé anglické fish and chips se už ale dají koupit i u nás a např. v Praze se na ně specializuje hned několik podniků. Ti, co mají rádi čokoládu, by pak určitě neměli vynechat britské cukrovinky značky Cadbury, vynikající jsou také sladkosti od firmy Thorntons.

Anglické nápoje

Typickým a tradičním anglickým nápojem je čaj. V Anglii má pití čaje dlouhou tradici a milovníci tohoto nápoje si mohou v Anglii vybrat z obrovského množství těch nejkvalitnějších čajů. Ty, co dávají přednost spíše sladšímu pití, pak zaujmou limonády Fentimans – luxusní a vysoce kvalitní nealkoholické nápoje s více než stoletou tradicí s přídavkem bylinek. Z alkoholických nápojů pak stojí za zmínku např. cider, který se v poslední době začíná výrazněji prosazovat i v Česku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup