Jistě se vám ihned po vyslovení Provence vybaví levandulová vůně a fialová barva. Provence je nádherným francouzským regionem, který je oblíbený pro svou malebnost, levandulová pole, krásné pláže a chutné víno. Navštivte Provence a zamilujte se do tohoto kraje. 

Levandulový ráj

Milovníci levandulové vůně budou v Provence doslova blažení. Levanduli se zde přezdívá „modré zlato“ a vidět a cítit ho můžete na každém rohu. Domů si můžete nakoupit látkové pytlíky plněné fialovými kvítky, které vám připomenou jedinečné chvíle strávené v Provence. Navštívit zde můžete i muzeum levandule či levandulové slavnosti.

Objevte život umělců

Zdejší krajina se stala inspirací pro mnoho umělců a malířů. Spojena je tato krajina především s Vincentem Van Goghem, který zde nějaký čas žil. Za dva roky vytvořil neuvěřitelných 150 obrazů. Zde také strávil nějaký čas v psychiatrické léčebně v St. Paul de Mausole. Jeho pokoj si zde můžete prohlédnout. Provence však nezasáhlo pouze Van Gogha, ale také Matisse, Renoira, či Picassa.

Město slunečních paprsků

V Provence se můžete těšit na slunné dny a nádherné barvy, především žlutou a fialovou. Jen se podívejte na Van Goghovy obrazy. I lidé jsou zde milí, vlídní a díky slunečním paprskům stále vřelí a usměvaví.

Pro milovníky dobrého jídla

Francie je vyhlášenou mekkou dokonalých pokrmů a gurmánskou velmocí. V Provence si můžete pochutnat na skvělých sýrech a kvalitním vínu. Jistě zde ochutnejte růžové víno Côtes de Provence a tradiční bujabézu. Jedná se o rybí polévku, která se stala oblíbená po celé Francii.

Most Pont du Gard

Budete-li v Provence, jistě byste neměli zapomenout ani na návštěvu akvaduktu Pont du Gard, který zde stojí od 1. století p. n. l. Tvoří ho tři na sobě stojící arkády a byl součástí kanálu, který měl přivádět vodu do města. Jedná se o opravdu jedinečnou stavbu, ze které doslova dýchá historie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup