Paříž je tak obsáhlá, že ji nejde obejít za jeden den. Zejména co se zážitků týče. Potěší nejen milovníky historie, kultury a památek, ale také bohémy. Samotní Francouzové mají oblíbené heslo, které vystihuje jejich život. V překladu jde o „toulání se po ulicích“. Tohle je ten nejlepší relax na světě…

Pařížské ulice totiž k samotnému toulání v zapadlých útulných uličkách vybízejí a kdo propukne kouzlu tohoto města, ten se bude do Paříže neustále vracet. Je to láska na celý život.

Kam tedy v Paříži za dobrým jídlem?

Vytříbená Francouzská kuchyně se nabízí na dvaceti pařížských obvodech s množstvím kvalitních restaurací a tradičních brasserií, kde je možné ochutnat místní speciality. Vyzkoušejte secesní restauraci Angelina, kam lidé chodí za nejlepší pařížskou čokoládou…

Nákupy, oblečení, kosmetika, parfémy a dárky

… tyto nezbytnosti každé ženy vyřešíte v okolí Opery v devátém pařížském obvodu, kde jsou i slavné obchodní domy Galeries Lafayette a Printemps. Butiky ve čtvrti Marais nebo v okolí kostela St. Germain. Ulice Rennes, George V., Avenue Montaigne Faubourg St. Honoré.

Kde se večer pobavíte?

Nebojte se, že byste se v tomto městě celou noc nudili. Paříž je město lásky. Nechybí jí však ani kluby, koncerty a další kulturní vyžití. Okolí Bastile, Quartier Latin, St. Germain nebo Montmartre. Je libo večerní projížďka po Seině s večeří a živou hudbou nebo návštěva proslulého Moulin Rouge? Vidět byste měli také Eiffelovu věž, ostrov Cité, Quartier Latin, Montmartre, pobřeží Seiny či tradiční prodavače knih nebo nedaleký zámek Versailles.