Nejlidnatější město Spojených států amerických, to je New York. Našli byste ho na jižním výběžku státu New York. Toto město je důležitým světovým centrem obchodu a finančnictví, ale také cílem mnoha nadšenců. New York je město života, město modernity, jídla, umělců, módních guru. Přezdívá se mu „betonová džungle“ a v jeho rozsáhlých ulicích se snadno ztratíte. Najděte v něm však místa, která ho sice neproslavili, ale uchvátí vás.

New York v minulosti

Chtěli byste se ocitnout v New Yorku v době Velkého Gatsbyho? Připomenout si tyto skvostné časy můžete s pomocí stanice metra City Hall ve spodním Manhattanu. Ta byla otevřena v roce 1904. Okouzlí vás její atmosféra, prosklený strop, klenuté stropy a zakřivené nástupiště.

Krásná zahrady

I když Rockefellerovo centrum jistě znáte, jelikož se jedná o jeden z neslavnějších mrakodrapů New Yorku, mnoho osob netuší, že na střeše bočních budov se nachází krásné zahrady s flórou, kterou by mohla závidět nejedna botanická zahrada. Těmto oázám nechybí ani bazénky. Tyto prostory si lze pronajmout pro soukromé akce. Běžně se sem dostanete v rámci oficiální prohlídky Rockefellerova centra. New York vás opravdu překvapí jedinečnými kontrasty, které nabízí.

Šeptejte!

Pokud se vydáte na nádraží Grand Central Terminal, objevíte velkolepou budovu, která není jen tak obyčejnou. Mezi její nejzajímavější část bezesporu patří obrovský klenutý oblouk před slavnou restaurací Oyster bar. Stoupne-li si jeden člověk na jeden konec oblouk a druhý na opačný, cokoli jeden z nich zašeptá, druhý uslyší. Jedná se o architektonický úkaz, kterému se jinak říká „šeptací galerie“. Zde vznikl pouhou náhodou.

Zvláštní budovy

Podivně vyhlížející budovy se zvláštním kouzlem najdete na Rooseveltově ostrově. Jedná se o bývalé nemocnice, které se specializovali na léčbu neštovic. Ostrov byste našli na řece mezi čtvrtěmi Manhattan a Queens. Osloví vás především gotická architektura a strašidelná atmosféra tohoto místa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup