Opravdovou nádheru spatří ti, kteří se v období od června do listopadu vydají do Kolumbie. Vidět zde totiž mohou jedinečný přírodní úkaz. Národním parkem Serranía de la Macarena totiž protéká řeka pěti barev Caño Cristales. Návštěvníci ji přirovnávají k tekuté duze a není se čemu divit. Řeka vás svou barevností uchvátí na první pohled. 

Přírodní úkaz

Koryto řeky je pokryto řasami, které získávají na žlutých, zelených, červených a černých odstínech. Důležité je si však návštěvu Kolumbie a národního parku dobře naplánovat. Během vlhkého období je totiž hladina řeky příliš vysoko a proud je příliš rychlý a barevného úkazu se nedočkáte. Naopak během sucha je zase vody příliš málo. Největší šanci máte však v období od června do listopadu. Zajímavé je, že nikde jinde na světě k takovému přírodnímu úkazu nedochází.

Zaplavte si v duhové řece

Na tento unikát se jezdí ročně dívat tisíce turistů, což ohrožuje samotný národní park. Ochrana parku je však ošetřována s pomocí plánovaných prohlídek, které provádí místní obyvatelé. Přesto si můžete v duhové řece dokonce zaplavat. Některé úseky řeky jsou přímo vyhrazené pro koupání. Pokud se však budete v řece koupat, je zakázáno do vody vlézt, pokud jste ošetřeni repelentem či opalovacím krémem. Barevné řasy jsou totiž citlivé na chemikálie. Během jednoho dne se k řece může vydat jen 200 turistů ve skupinách max. po 7 jednotlivcích. Přesto je nutné tuto jedinečnou nádheru chránit a i proto je lepší si koupání v této řece odpustit. Pro dobro přírody.

Národní park

Pravdou však je, že návštěvníky do národního parku láká nejen samotná duhová řeka, ale také množství zajímavých endemických druhů živočichů. Pozorovat zde návštěvníci mohou také různé druhy ptáků, želvy atd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup