Že by vás nikdy nenapadlo zajet si na dovolenou do Rumunska? To je opravdu velká škoda, Rumunsko je nádherná země plná historie, nedotčené přírody a přátelských obyvatel. Zajeďte si na zkušenou do Rumunska, nebudete litovat. 

Nechte se okouzlit přírodou

Rumunsko je turisty celkem opomíjená země, přitom je právě pro nás dobře dostupnou, vlakem, autobusem i autem. Cenově je pro nás tato země také přívětivou. Rumunsko si zamilují především milovníci přírody, hor, jezer a malebných vesniček. Najdete zde vysoké Karpatské hory, jeskyně a krasové útvary. Rumunsko vlastní dokonce jednu z největších zalesněných ploch v Evropě.

Labužnický zážitek

I v Rumunsku vás čeká gastronomicky jedinečný zážitek. Prolínají se zde vlivy maďarské, německé a turecké kuchyně. Pochutnat si můžete na rozmanitém množství klobás, salámů či tmavé tlačenky. Ochutnejte zvláště grilované klobásy mititei. Dopřát si můžete i ciorbu (kyselou polévku) či zelné rolky.

Zpět do historie

Zajímá-li vás historie, určitě si zajeďte do oblasti Transylvánie, kde máte pocit, že jste se ocitli z ničeho nic ve středověku. Objevíte dokonale zachovalá historická centra, viz Brašov, středověkou Sighisoaru či opevněné Sibiu. Čekají zde na vás i opravdu krásné hrady a zámky. Proslavený je především zámek Peleš, ve kterém byste našli 160 komnat. Dále hrad Bran, který sloužil jako inspirace pro domov upíra Drákuly. Skutečný Drákulův domov se však vydat k zřícenině Poenari.

Bukurešť

Pokud budete v Rumunsku, zavítejte také do jeho hlavního města Bukurešti. Zde se nachází kvantum historickým památek, široké bulváry, velká náměstí a historické jádro s královským dvorem. V Bukurešti se nachází mnoho muzeí, které vás přenesou zpět do historie.

Na skok do Banátu

V jihozápadním cípu Západních Karpat leží několik vesnic, ve kterých žijí čeští obyvatelé, kteří sem odcházeli ve 20. letech 19. století. Vznikla zde česká komunita s českými tradicemi, zvyky i slovesností. Zde si budete připadat jako na návštěvě v mládí vašich babiček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup