kapverdy-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Jednou z největších předností Kapverdských ostrovů je nádherné počasí, které zde panuje prakticky po celý rok. Na dovolenou u moře se tak do této destinace můžete vydat kdykoliv a příjemné teploty Vás tu čekají i v období, kdy je u nás v ČR velká zima. Velkou výhodou je i to, že na Kapverdách nebývají velká tropická horka a teploty kolem 40 stupňů zde nejsou ani v létě. Stejně tak je to i s deštěm – moc často tu neprší, a pokud ano, jedná se spíše jen o kratší přeháňky. Nejvíce srážek se objevuje v srpnu a září, zbytek roku je pak poměrně suchý a prší jen výjimečně.

Klimatické podmínky na Kapverdách ale závisejí i na konkrétní oblasti – teplejší a sušší jsou místa u pobřeží, naopak v hornatých oblastech jsou teploty nižší a srážky častější. Pokud jde o teplotu moře, tak nejvyšší je během září a října, kdy přesahuje 25 stupňů, naopak nejchladnější je mezi únorem a dubnem, kdy je teplota vody cca 20 stupňů.

Počasí na Kapverdách během letních prázdnin

Nejvíce lidí si plánuje dovolenou na červenec a srpen, kdy jsou u nás letní prázdniny. Na Kapverdských ostrovech je v tomto období téměř ideální počasí – průměrné denní teploty se pohybují kolem 26 až 27 stupňů, teplota vody pak kolem 23 až 24 stupňů. V tomto období navíc skoro vůbec neprší, takže pokud ještě nejste rozhodnutí, kam se vydáte na letní dovolenou a je pro Vás důležité pěkné počasí, Kapverdy Vás v tomto směru určitě nezklamou.

Počasí na Kapverdách ve zbytku roku

Krásné počasí a dobré podmínky na koupání v moři jsou na Kapverdských ostrovech prakticky po celý rok – nejlepší počasí je na podzim, ale ani zimní měsíce tu nejsou moc chladné – i v únoru jsou teploty kolem příjemných 23 stupňů. Pokud tedy plánujete jet k moři v době, kdy u nás mrzne, jsou Kapverdy rozhodně dobrou volbou – období mezi prosincem až květnem má navíc tu výhodu, že je hodně suché a prakticky vůbec neprší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup