Pokračování článku, který se zaměřoval na nejkrásnější místa s jedinečnými úkazy, které můžete v Evropě objevit. A jelikož jich je opravdu požehnaně, o dalších se dozvíte právě v tomto článku.

Variabilní Rakotz Bridge

Za každého ročního období stojí za to navštívit dvojitý most Rakotz, který se odráží ve vodní hladině a tvoří dokonalý kruh. Most je součástí německého parku Kromlau, který je největším německým parkem. Na první pohled budete mít možná pocit, že se jedná krásnou halucinaci, ale není to nic jiného než kouzlo přírody. Na jaře je most obklopen bující zelení, během léta zde zažijete jedinečnou atmosféru, na podzim se halí do barev a v zimě se proměňuje v pohádkové prostředí.

Barevný park Keukenhof

Patříte-li mezi milovníky květin a cestování, měli byste vyrazit do Nizozemí. Právě zde upokojíte obě vaše vášně, tedy pozorování rozkvetlých květin a příjemné cestování. V Nizozemí se také nachází největší a nejrozkvetlejší park světa, kterému se přezdívá „zahrada Evropy“. Čeká zde na vás přes 7 milionů květin, které se mohou těšit ze 32 hektarů. V zahradě vás překvapí především rozmanité druhy krásných tulipánů.

Ronda

Zapomenout nesmíme ani na město Ronda, které leží ve Španělsku v pohoří Serranía de Ronda. Právě zde najdete jedinečnou kombinaci maurského stylu a renesance. Samotné město na vás dýchne jedinečnou atmosférou a uchvátí vás vysokým mostem. Nachází se zde také 100 m hluboká průrva, kterou ve skalách prorazila řeka, a právě přes ní vede Nový most, který vás utvrdí v tom, že návštěva Rondy opravdu stála za to.

Zámek Neuschwanstein

Německo se může pyšnit opravdu krásnými hrady a zámky, mezi ně patří patří i zámek Neuschwantein. Připomíná pohádkové místo a inspirací pro pohádku se také stal. Právě Disney se nechal inspirovat tímto hradem při vytváření pohádkové hradu pro Šípkovou Růženku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup